facebook

Światowid

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   Grudzień 2022   »

PWśCPSN
   1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Julianna Willis Technology
Partnerzy

 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
XI Warsztaty Artystyczne - z udziałem Anny Szarmach PDF Drukuj Email

 

Tegoroczne warsztaty poprowadziła wokalistka młodego pokolenia – Ania Szarmach. Ukończyła Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na katowickiej Akademii Muzycznej; nie tylko śpiewa i uczy śpiewu, ale także komponuje. Ania wydała nam się świetną kandydatką na prowadzącą warsztaty z kilku względów. Z jednej strony miała już za sobą to, o czym dopiero marzą nasi warsztatowicze – wydanie debiutanckiej płyty („Sharmi” 2006 r.; Warner Music Poland), dzięki której została nominowana do Fryderyków jako "Wokalistka Roku" i "Nowa Twarz Fonografii", jak również nominowana do SuperJedynek Festiwalu w Opolu, w kategoriach "Debiut Roku" i "Album hip-hop/rnb".

 Miała też na koncie nagrodę w konkursie Trendy na Festiwalu Top Trendy w Sopocie (2006 r.). Z drugiej strony jej kariera to także wieloletnie doświadczenie pracy na scenie jako sideman - jej głos (chóry) możemy usłyszeć przecież na kilkudziesięciu już płytach! Wspomagała wokalnie podczas koncertów m.in.: Kayah, Edytę Górniak, Natalię Kukulską, Polücjantów, Kasię Klich a także Sarah Conor i Enrique Iglesiasa na występach w Polsce. Dla nas rzeczą nie bez znaczenia było także doświadczenie Ani w pracy z młodzieżą.

 Zajęcia na warsztatach jak zwykle były dość intensywne. Do ćwiczeń dykcyjnych służyły m.in. fragmenty prozy i teksty poetyckie w tym również wiersze ulubionej przez prowadzącą poetki – Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej. Trwały też próby z mikrofonem, toczyła się praca nad emisją głosu i interpretacją wybranych przez uczestników piosenek, które usłyszeliśmy na koncercie. Ania chętnie dzieliła się z młodzieżą swoim doświadczeniem scenicznym. Znalazła też czas na zwyczajne rozmowy - o upodobaniach czy gustach muzycznych, miejscu jakim śpiewanie zajmuje w życiu każdego z warsztatowiczów i okazała się w tych rozmowach świetnym partnerem – osobą otwartą, ciepłą i życzliwą.

Wieńczący kilka dni wspólnych zajęć koncert rozpoczął się utworem z repertuaru Krystyny Prońko pt.”V Pieśń” w wykonaniu najmłodszej uczestniczki warsztatów - Moniki Mróz.

A już za moment słuchacze dali się porwać jazzowemu feelingowi Kasi Boberek, która z lekkością poradziła sobie ze znanym standardem „Cheek to Cheek”. Trudno było dać wiarę słowom Kasi, że do tej pory nie miała nic wspólnego ze śpiewem, oprócz nucenia sobie przy kuchennych zajęciach. Jej głos brzmiał w sposób pełny i dojrzały, na pewno nie jak głos nowicjuszki!

Roksana Zygmunt, wybierając utwór „Z woli dusz” (z rep. Adrianny Biedrzyńskiej) wykazała się dobrym wyczuciem w doborze repertuaru do swoich możliwości głosowych. Jej przekonywająca interpretacja tej piosenki znamionowała także duży temperament sceniczny wokalistki.

 Natomiast Kamila Szwed wprowadziła na scenę swoim występem ciepły klimat, wykonując nastrojowy utwór znany z rep. Stevie Wondera.

Ten klimat podtrzymany został przez Anię Celebańską, która przypomniała publiczności „Brzydkich”  z rep. Grażyny Łobaszewskiej.

Zaskoczeniem okazał się występ Klaudi Adamus. Stało się bowiem jasne, że w filigranowej Klaudii drzemią doprawdy spore możliwości wokalne! Zaprezentowała publiczności piosenkę „Są ludzie” z rep. Michała Bajora, w której wykazała się świetną dykcją i ciekawą interpretacją.

Mocnym punktem wieczoru był także występ Ines Bamwendy. Ines potrafiła oczarować publiczność nie tylko swoją egzotyczną urodą, ale też głosem, który świetnie brzmiał w utworze z rep. Whitney Huston.

Natomiast Tomek Krzaklewski – męski rodzynek wśród warsztatowiczów, wprowadził w atmosferę koncertu trochę rockowej energii, przekonująco wykonując utwór „Chciałbym być sobą” zespołu Perfect.

Kolejna gimnazjalistka wśród wykonawców - Ania Lupzik potrafiła zaskoczyć publiczność sceniczną metamorfozą. Prezentując na co dzień niewinną buzię nieśmiałej pensjonarki, z dużym temperamentem i poczuciem humoru zaśpiewała na koncercie „Damą być” Maryli Rodowicz.

 Interesująco wypadła również Adriana Krawcewicz. Okazało się także, że talent Adriany to nie tylko umiejętności wokalne, gdyż utwór „Old fashioned” , który usłyszeliśmy, sama skomponowała, napisała do niego tekst oraz akompaniowała sobie na pianinie.

Niemniej największy aplauz i uznanie publiczności wzbudził występ Zosi Straczyckiej wspomaganej przez kwartet wokalny. Jej świetna interpretacja piosenki „Whomens Worth” (z rep A. Keys) świadczyła też i o tym, że Zosia już bardzo świadomie (niemal profesjonalnie) posługuje się głosem.

Delikatność i nastrojowość zaprezentowała na scenie w piosence „Czas nas uczy pogody” Brygida Kułton.

Wiele młodzieńczego wdzięku wniosła utworem Kasi Cerekwickiej „Potrafię kochać” Agnieszka Wrona.

„Jaka róża taki cierń” Edyty Gepert w wykonaniu Marii Małek dzięki jej mocnemu głosowi i sporej dozie dramatyzmu stało się wyrazistą cezurą koncertu.

Dagmara Rozdziałowska zdeklarowana miłośniczka ostrych rockowych brzmień w piosence „My Immortal” odważyła się pokazać publiczności liryczną część swojej natury.

Bardzo energetycznym momentem wieczoru stał się wieńczący cały koncert występ Ani Szarmach. Publiczność miała okazję przekonać się, jak bardzo naturalnym żywiołem jest dla niej scena. Ania zaśpiewała piosenkę "Silna" (G.Jabłoński,J.Onufrowicz), która promowała jej debiutancki album „Sharmi” oraz jeden z ulubionych przez siebie coverów "If i ain't got you" (z rep. A.Keys).

W finale wspólnie z uczestnikami warsztatów wykonała Sky is the limit" (Plan B). Ostatecznym zakończeniem warsztatów były oczywiście kwiaty, gratulacje, uściski, upominki, podziękowania, zdjęcia z autografem, pamiątkowe wpisy, pożegnania oraz żal..., że to już naprawdę koniec...

 

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły