facebook

Światowid

Światowid dla...

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   Grudzień 2022   »

PWśCPSN
   1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Julianna Walker Willis Technology
Partnerzy

 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
Szklane impresje: mozaika i witraż PDF Drukuj Email

 Witraż ożywa dzięki grze światła w krystalicznej strukturze szkła, fascynujące jest, że wraz ze zmianą światła zmienia się też obraz, jaki postrzegamy. Zapraszamy na wystawę prac Henryki Gałdy oraz uczestniczek jej zajęć  w Pracowni Witrażu w ODT Światowid. Podczas wernisażu chętni, którzy zechcą zmierzyć się z cięciem i szlifowaniem szkła, będą mogli próbować stworzyć wymyślony przez siebie witrażowy drobiazg.

 

 Henryka Gałda; absolwentka Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (Wydział Ceramiki i Szkła) jest zarówno artystą – witrażownikiem, jak i od wielu lat zapoznaje z arkanami tej sztuki kolejne pokolenia jej miłośników. Współpracowała ze Stowarzyszeniem Tęczowisko (związanym z domem artystów plastyków, Maciejki i Jurka Bokrzyckich w podwrocławskich Wierzbicach), które działa na rzecz twórczego rozwoju dzieci i młodzieży w środowisku wiejskim. Cyklicznie prowadzi weekendowe warsztaty witrażu w CK Agora we Wrocławiu a na stałe Pracownię Witrażu w ODT Światowid. W witrażu najbardziej lubi formy przestrzenne, przedmioty dekoracyjno-użytkowe (m.in. szkatułki; świeczniki, jajka ze szkła). Inspiracją wykonywanych przez nią większych form (obrazów)  często bywają motywy roślinne i zwierzęce. Wystawy witrażu Henryki Gałdy (wspólne z mężem Tadeuszem Gałdą – autorem prac malarskich) dotychczas prezentowane były w Domu Jana Pawła II na Ostrowiu Tumskim (2002 r.) oraz w Hotelu Tumskim (2003 r.) we Wrocławiu. Barbara Kamińska – z zawodu prawnik, witrażem zajmuje się od 2 lat. Trudne tematy ją motywują - tworzy głównie witrażowe obrazy, których projekt rodzi się z nastroju chwili.

Bogna LawrowskaBarycka z zawodu fizyk (doktorat z optyki); witrażem zajmuje się od roku – zajęcia w Pracowni Henryki Gałdy okazały się dla niej nie tylko początkiem prawdziwej pasji i artystycznego hobby, ale również wspaniałą terapią (podczas przerwy w aktywności z uwagi na operację rekonstrukcji kolana). Najbardziej lubi witrażową biżuterię (wisiorki, kolczyki) oraz przedmioty dekoracyjne: świąteczne anioły, walentynkowe serduszka itp. Z powodzeniem je sprzedaje w zaprzyjaźnionej kwiaciarni Bławatek czy podczas Giełdy Biżuterii i Pamiątek w Katowicach, jak i Giełdy Minerałów we wrocławskiej Hali Stulecia. 

 

Irena Golonka – z zawodu filolog słowiański; witrażem zajmuje się od roku; uważa, że dobieranie kolorowych szkiełek i łączenie ich w całość ma w sobie magię; punktem wyjścia jej prac jest to, co „podpowiada” sam materiał, którym dysponuje – nie korzysta z gotowych wzorów; lubi tematy związane z morzem (ryby, statki); interesuje ją rzemiosło artystyczne (poza witrażem - tkactwo i ceramika). 

 

Katarzyna Łabędzka-Hełka – na co dzień pracuje jako nauczyciel w Przedszkolu nr 63 we Wrocławiu.  Od zawsze lubi każdą wolną chwilę spędzać na rysowaniu, wycinaniu i tworzeniu. Wszelkie robótki ręczne nie mają przed nią tajemnic. Jej obecne pasje to szycie, malowanie na szkle i  jedwabiu, malarstwo i grafika (monotypia), a także  ceramika, technika decoupage, quilling oraz mozaika szklana. Szukając nowych pomysłów na atrakcyjne hobby dla siebie – natrafiła na witraż w technice Tiffany'ego i z przyjemnością go uprawia zarówno na zajęciach w Światowidzie, jak i w zaciszu domowym. Wśród jej prac witrażowych są kwiaty, mozaiki i aniołki, które kolekcjonuje.

 

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły