facebook

Światowid

Światowid dla...

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   Marzec 2023   »

PWśCPSN
   1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Julianna Walker Willis Technology
Partnerzy

 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
Festiwal Fantastyki "Inne Sfery" PDF Drukuj Email

 

PROGRAM - godziny i sale

Symfonia na harfę, dwa flety i perkusję

W ostatni weekend września żegnamy deszczowe lato muzycznie. Na  tegorocznym festiwalu Inne Sfery zagrają harfiarka Barbara Karlik, fletnista Jacek Tabisz oraz zespoły SoundsGrape, Rever i jazzowy Pako Band.

Basia odtwarza trudną sztukę gry na celtyckiej harfie, ale do jej repertuaru należą także własne kompozycje oparte na znanych książkach fantastycznych a nawet grach. Zastanawialiście się kiedyś jak brzmiały elfie instrumenty we „Władcy Pierścieni”? Nie macie pojęcia? To przyjdźcie na koncert Basi – oczaruje was swoim głosem i grą na harfie.

Jacek od lat fascynuje się muzyka arabską i średniowieczną. Bardowie i trubadurzy sprzed kilkuset lat używali unikatowej dzisiaj techniki – gry na dwóch drewnianych fletach jednocześnie. Dzięki takiemu połączeniu osiąga się niesamowite brzmienie. Jacek odświeża stare kompozycje i komponuje nowe. Jego gra podobnie jak w Wiekach Średnich opiera się w dużej mierze na improwizacji. Dlatego każdy jego koncert jest zupełnie inny.

Zamierzeniem Pako Band jest dobre granie i wieczna sława. Jak sami o sobie mówią, jeszcze nie dorobili się autobusu „groupies” ale to tylko kwestia czasu. Wokalistka Kasia Pakowska, pianistka Dorota Studencka, gitarzysta Piotr Orzechowski, basista Piotr Kuźnik, perkusista Adam Jędrasik i saksofonista Aleksandra Wybierała zaprezentują kompozycje jazzowe i rockowe.

Sounds Grape to kilka dziewczyn śpiewających a'cappella czyli bez instrumentów. Zespół powstał w 2003 roku, rozwijał się, przebudowywał, zdobywał nagrody na festiwalach i przeglądach piosenek, jak chociażby II nagroda w kategorii zespoły wokalne na XI Łódzkim Festiwalu Chóralnym - CANTIO LODZIENSIS - w 2008, pierwsza nagroda w kategorii poezja śpiewana na festiwalu studenckim FAMA 2007 we Wrocławiu. Repertuar grupy to m.in. poezja śpiewana i utwory jazzowe. Zespół wystąpi w kwartecie: Maria Małkiewicz, Maja Lewicka, Kasia Pakowska oraz Ania Dębowska.

Rever powstał z inicjatywy dwóch muzyków z Kępna(wlkp) Patryka Pawlaka - perkusja i Łukasza Jagieniaka - gitara i początkowo istniał pod nieco inną nazwą. Skład przechodził bowiem burzliwe zmiany. Muzycy stawiają na mocne brzmienie, zblizone do estetyki new metalu i mocnego rocka.

Żeby wziąć udział w koncertach wystarczy zakupić bilet na festiwal Inne Sfery w ramach którego przez trzy dni odbywa się także mnóstwo innych atrakcji. Więcej szczegółów na www.is.wielosfer.pl

 

Fantastyczny jak teatr

Czy wiecie kim była Chitra? A z czym kojarzą się wam pomarańcze? Na festiwalu Inne Sfery wystąpi pięć zespołów teatralnych z Dolnego Śląska. W programie m.in. pantomima w wykonaniu Teatru "Imaginacje", szalone awangardowe spektakle Grupy Teatralnej „Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki” , piękna sztuka hinduskiego noblisty o dzielnej wojowniczce w wykonaniu "Amatorskiej Drużyny Aktorskiej".

Krótko o przedstawieniach i grupach teatralnych.

 Amatorska Drużyna Aktorska powstała na Politechnice Wrocławskiej i od początku swojego istnienia stawia na wystawianie sztuk trudnych i ciekawych. Na festiwalu Inne Sfery zaprezentują "Chitrę" Rabindratha Tagora hinduskiego noblisty. W czasie przedstawienia wykorzystano elemnty teatru cieni, aktorzy ubrani są w tradycyjne hinduskie stroje, a akcja jest bezpośrednio powiązana z tańcem i muzyką na żywo. "Chitra" pomimo antycznych strojów i dekoracji jest sztuką jak najbardziej współczesną.

Teatr Imaginacje  sam o sobie pisze, że jest zwariowaną rodziną wiążąca swoją przyszłość z teatrem. Pod przewodnictwem Eweliny Niewiadowskiej "Imaginacje" starają się w dość oryginalny sposób ukazać publiczności część swojej duszy, a także oddać siebie w 100% sztuce. Na Innych Sferach wystawią pantomimę „Drzewo Życia”

Teatr CZFURKA działa od 2008r przy Centrum Kultury w Sycowie. Jego opiekunem jest Anna Wozińska – teatrolog. Teatr ma w swoim dorobku cztery autorskie sztuki („Jak zostać Starym Kawalerem…?”, „Cukierek albo Psikus”, „Nie było miejsca dla nas…”, „Amputacja Wyobraźni”) oraz udział w kilku ogólnopolskich festiwalach (np. Krzykowisko, Płośnickie Lato Teatralne). W skład grupy obecnie wchodzą: Marcelina Brylska, Maja Jędrasiak, Ola Iwanicka, Bartosz Zajdler, Kamil Kędzia. Na Innych Sferach będziemy mieli przyjemność zobaczyć „Amputację Wyobraźni”

Grupa Teatralna „Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki” powstała w lutym 2006. Poprzez regularne uczestnictwo w warsztatach prowadzonych przez Teatr Brama, „Pomarańcze...” trafiły na własny oryginalny styl, nad którym ciągle pracują i próbują go udoskonalić. Z czasem grupa postanowiła działać poza rodzinnym Goleniowem. Na Innych Sferach przedstawią „Impresję Kłami” swoisty komentarz do obecnie panującej mody na wampiry.

Żółty Parasol to stowarzyszenie zajmujące się edukacją przez teatr, Parę lat temu jego członkowie postanowili nauczać za pomocą sztuki m.in. przy współpracy z fundacją Edyty Stein. Na Festiwalu wystawią sztukę „Próba” co będzie także ukoronowaniem pracy wychowanków Żółtego Parasola.

Żeby wziąć udział w przedstawieniach wystarczy zakupić bilet na festiwal Inne Sfery w ramach którego przez trzy dni odbywa się także mnóstwo innych atrakcji. Więcej szczegółów na www.is.wielosfer.pl


Serial na scenie

Na festiwal „Inne Sfery” zaprosiliśmy skandynawskich mistrzów improwizacji Frederica Berga i Tobiasa Ostergaarda. Zajmują się oni czymś w Polsce zupełnie nowym i nieznanym – tworzeniem improwizowanej teatralnie opowieści. Wystarczy pokój, łąka w parku lub barowy parkiet i kilku chętnych a startuje akcja. Tak samo jak w serialu reżyserowie mogą ciąć sceny, tworzyć wątki, i uśmiercać bohaterów.  Ale w przeciwieństwie do telewizyjnych produkcji tutaj czynią to na żywo przed publicznością. Zamiast rekwizytów wystarczą proste elementy pantomimy. Zamaist dekoracja kilka słów i wyobraźnia uczestników. Brzmi skomplikowanie? Nic bardziej mylnego. To świetna rozrywka dla amatorów dobrej opowieści. A przecież każdy chciałby choć na chwilę stać się głównym bohaterem!

Więcej na stronie www.is.wielosfer.pl

Książki do wynajęcia

Jako że mamy dużo książek fantastycznych postanowiliśmy się nimi z wami podzielić. Na festiwalu „Inne Sfery” będzie można wymienić swojego Conana, Pratchetta czy Tolkiena na inną książkę fantastyczną. Bez żadnych dodatkowych kosztów. Wśród książek zarówno klasycy SF jak i nowości wydawnicze. Obowiązuje tylko jedna zasada, książka za książkę!
Więcej na stronie
www.is.wielosfer.pl w zakładce cmentarzysko książek.

Nauka nie pójdzie w las

Jak pewnie już wiecie na festiwalu „Inne Sfery” przygotowaliśmy blok naukowy. W nim specjaliści z rożnych dziedzin opowiedzą o podwalinach wszechświata, odkryciach kosmicznych i kulturze orientalnej. Nie chcemy byście zapomnieli o tych ciekawych wykładach i postanowiliśmy poprosić naszych speców o referaty. Po festiwalu wybrane prelekcje pojawią się na naszej stronie.

Więcej informacji na ww.is.wielosfer.pl w zakładce program naukowy

Wsiąść do pociągu orientalnego

Nie, nie jedziemy tym razem do Turcji. Chodzi o Orient Express ogólnopolską inicjatywę grania w Indie RPG. Nie, nie chodzi nam o hinduskie gry fabularne, a o specjalnie stworzone systemy dla każdego. Wystarczy przeczytać krótki podręcznik i grać do upadłego. Orientalni kolejarze posprawdza dla was mnóstwo ciekawych sesji. Więcej na www.is.wielosfer.pl w zakładce Orient Express. Nie zapomnij kupić biletu!

Pan i władca na skraju stołu 

Dominion to gra planszowa bez planszy. Wielokrotnie nagradzana jest hitem zarówno w Polsce jak i na świecie. Dlatego robimy turniej na największego władcę stołu. Nagrody bardzo atrakcyjne a zasady przeczytać można na naszej stronie www.is.wielosfer.pl. A jeżeli gry jeszcze nie znasz – proponujemy szybkie szkolenie. Ponoć początkujący ma szczęście. Może i na Ciebie czeka wygrana w konkursie. Zapraszamy!

Co to za zwierz?

Kura? Nie. Wombat? Nie. Piesek preriowy? Nie. Myślisz, ze nazwy zwierząt opanowałeś już w przedszkolu. To się mylisz. Na festiwalu „Inne Sfery” Wydawnictwo Rebel organizuje turniej w faunę – grę gdzie musisz wiedzieć jak najwięcej nawet o najbardziej egzotycznym zwierzaku na świecie. Dla zwycięzcy egzemplarz Fauny. Dobra zabawa i mnóstwo łuskowatych, włochatych i drapieżnych zwierząt gwarantowana. Aha, to nie jest zwykła gra edukacyjna. To świetna gra dla każdego. Więcej informacji o faunie na stronie:  http://www.rebel.pl/product.php/1,606/18728/Fauna-edycja-polska.html

Czy na sali jest…. pisarz?

Na sygnale przyjadą do nas artyści z całej Polski. Wśród nich tacy pisarze jak: Anna Brzezińska, Jakub Ćwiek, Marek Hubberath czy Jacek Komuda.  Przywiozą ze sobą literackie opatrunki, inspirujące plastry i zastrzyki dobrego pisania. Każdy uczestnik festiwalu może skorzystać z Pogotowia Artystycznego. Chcesz pisać? Potrzebujesz obiektywnej opinii o sowim wierszu, rysunku, lub zdjęciu? Zapewnimy Ci rozmowę w cztery oczy z najlepszymi. Więcej informacji na stronie: www.is.wielosfer.pl  w zakładce Pogotowie Artystyczne

Warsztaty dobrego horroru

Łukasz Śmigiel pisarz, wykładowca i redaktor naczelny magazynu „Lśnienie” organizuje warsztaty pisarskie. Najlepsi początkujący literaci dostaną możliwość publikacji w magazynie „Lśnienie”. Warto zatem spróbować swoich sił. Liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji na stronie www.is.wielosfer.pl

  

Noclegi i akredytacje

Na Innych Sferach 2010 ceny akredytacji przedstawiają się następująco:

Pełna akredytacja: (24 – 26 września)

W przedpłacie: 10 zł (do 17 września)
Podczas konwentu: 15 zł

Akredytacja Jednodniowa:

Piątek: 10 zł
Sobota: 10 zł
Niedziela: za darmo
Przedłużenie akredytacji z piątku: 5 zł

Noclegi:

Sale sypialne: 10 zł (całość)

Bardziej wymagającym proponujemy 2 i 3-osobowe pokoje w Akademiku Arka wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. Pokoje znajdują w się modułach 10-osobowych (dwie dwójki, dwie trójki) z łazienką i toaletą. Cena za dobę wynosi 34 zł + 7% VAT dla osób bez legitymacji studenckiej oraz 30 zł dla osób posiadających legitymację studencką.

Akademik mieści się 2 przystanki tramwajowe/autobusowe od Ośrodka Działań Twórczych Światowid. Na piechotę ta droga zajmuje około 15 min.

Miejsca w akademiku należy zarezerwować do 14 września. Zainteresowanych prosimy o kontakt na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Zniżki:

Za każdą godzinę odbywającego się punktu programu jest 10 zł zniżki do podziału pomiędzy twórców.

Koncerty, Wystawy i Pokazy mają indywidualne zniżki. Kluby zgłaszające większą ilość punktów programu również rozpatrywane są indywidualnie. Najczęściej będzie to możliwość rozdzielenia zniżek za punkty programu na wszystkie osoby z klubu przyjeżdżające na Inne Sfery.

Zniżki nie dotyczą noclegów

Przedpłaty można wysyłać na konto:

Stowarzyszenie “Wielosfer”
ul. Rogowska 138/27 54-440 Wrocław
Konto Bankowe: Lucas Bank
12 1940 1076 3008 6643 0000 0000

W tytule przelewu wpisując:  Opłata Akredytacyjna Inne Sfery 2010 <Imię „Nick” Nazwisko> w miejscu <Imię „Nick” Nazwisko> wpisując swoje Imię Nazwisko i ewentualnie Nick. Przykład: Opłata Akredytacyjna Inne Sfery 2010 Michał „Darkhan” Rudziński.

Stowarzyszenie Wielosfer od 2005 r. skupia miłośników fantastyki i gier fabularnych, organizując zloty oraz inne imprezy - od pokazów fechtunku i średniowiecznej walki mieczem, przez warsztaty literackie, spotkania z pisarzami po rozgrywki planszówkowe i sesje gier fabularnych (RPG) czy larpów.  Współpracuje z ośrodkami kultury (m.in. CK Zamek, ODT Światowid), urzędami gmin jak i uczelniami (we współpracy z Politechniką Wrocławską działa sekcja poetycko-teatralna, a z Uniwersytetem – Klub Studencki “Sfera”). Wszystkie organizowane przez Stowarzyszenie  wydarzenia kulturalne mają charakter całkowicie otwarty.

Więcej informacji o festiwalu na http://www.is.wielosfer.pl/

 

 

 

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły