facebook

Światowid

Światowid dla...

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   Marzec 2023   »

PWśCPSN
   1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Julianna Walker Willis Technology
Partnerzy

 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
reAKTANCJA teatru reAKTOR PDF Drukuj Email


20 listopada 2010 r. godz. 19.00
sala widowiskowa ODT Światowid
Ośrodek Działań Twórczych Światowid oraz Studencka Formacja Teatralna reAKTOR zapraszają na przedstawie w reżyserii Katarzyny Janiszewskiej 

rezerwacja miejsc: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; bilety w cenie 10 zł do nabycia przed spektaklem

 

Przedstawienie „reAKTANCJA” to jednocześnie reAKTORski  eksperyment teatralny, jak i próba  odsłonięcia mechanizmów,  jakimi rządzi się świat społeczny. reAKTANCJA to także termin oznaczający opór psychiczny człowieka wywołany odebraniem mu swobody wyboru działania, myślenia i odczuwania. Pierwszy akt spektaklu składa się z monodramów,  które dla siebie napisali sami aktorzy, a więc każdy z nich podczas przedstawienia podzieli się z widzami PRAWDĄ o sobie. Monodramy są tu przykładem siły indywidualizmu  oraz nośnikiem żywych, autentycznych  emocji poszczególnych osób. Akt drugi pokazuje zachowania konformistyczne ludzi, potrzebę bycia podobnym do innych i wtopienia się w tłum, ilustruje mechanizmy unifikujące grupy społeczne. Spektakl zwraca uwagę zarówno na to jak silną matrycą dla jednostek są mechanizmy społeczne jak i na to, że wszystko co odróżnia nas od innych – np. osobowość, wygląd, zachowanie, stanowi o naszej niepowtarzalności oraz  wyjątkowości  jest w sumie najważniejszą rzeczą, którą tak naprawdę mamy!   Inspiracją przedsięwzięcia są prace teatralne Jerzego Grotowskiego.

reAKTANCJA
reżyseria: Katarzyna Janiszewska
scenariusz:  na podstawie monodramów (Akt I) i fragmentów książki "Ludzie" Klaudiusza Kusia (Akt II)
choreografia: Katarzyna Rudnik
premiera na scenie ODT Światowid: 13 czerwca 2010 r.

 

Katarzyna Janiszewska- studentka III roku psychologii  Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 2007-2008 kształciła się we Wrocławskim Studio Aktorskim. Zadebiutowała reżysersko w reAKTORskim teatrze sztuką "Buhaj, czyli kobietom z zachwytu pękają staniki". Zagrała główną rolę w spektaklu Beaty Bronowickiej "Prostytutki (nie)kochają - historia jednej (nie)znajomości". Brała udział w przeglądach teatralnych m.in. FeTA (2009), FAMA (2009; 2010). Działała również kabaretowo. Występuje na deskach Wrocławskiego Teatru Współczesnego w spektaklu "Np. Majakowski" w reżyserii Krystyny Meissner.

 

Teatr Niezależny reAKTOR istnieje od 2007roku. Założony został przez Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego. Zrzeszył młodych, pełnych pasji i zamiłowania do sztuki  ludzi, którzy teatrem wypełniają swój czas poza Uczelnią bądź pracą. reAKTOR otwarty jest na każdy rodzaj artyzmu, tworzy sztuki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, organizuje konkursy, warsztaty teatralne oraz współpracuje z organizacjami młodzieżowymi i wrocławskimi instytucjami. 

Jeśli chcesz do nas dołączyć napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Twoje opinie są dla nas bardzo ważne. Napisz nam także co o nas myślisz, daj nam radę i sugestię do dalszej pracy.

                                                                                                                                   

 

 

 reAKTANCJA - próba  przedstawienia  

 

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły