facebook

Światowid

Światowid dla...

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   March 2024   »

MTWTFSS
   1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Julianna Willis Technology




Partnerzy

  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
Piernikowa Chata - finał! PDF Drukuj Email
Wśród publiczności na Gali wieńczącej IV Festiwal Bajkopisarzy Piernikowa Chata nie zabrakło przedstawicieli wszystkich siedmiu szkół, których uczniowie zakwalifikowali się do II etapu konkursu oraz przybyłych z nimi nauczycieli i rodziców.

 

  

Gościem tegorocznego festiwalu był Marcin Pałasz – wrocławski autor książek dla dzieci i młodzieży.

 

 Podczas konkursu na najlepszego bajarza przewodniczył dziecięcemu jury, w którym zasiadały (od lewej): Gabrysia Milejska, Marysia Milewska i Karolina Kowal – członkinie teatralnego zespołu Ene Due Rabe.

 

 Uroczystość rozpoczęło podsumowanie I etapu konkursu.

 

 Jury w składzie:  Katarzyna Sipko (przewodnicząca), Katarzyna Bochenek i Anna Krysiak  wręczyło dyplomy i nagrody dziesiątce najlepszych bajkopisarzy wyłonionych spośród 84 kandydatów do tego tytułu.

 

 Drobne upominki i dyplomy otrzymali laureaci wyróżnień.

 

Prezentacje konkursowe poprzedzały scenki–zapowiedzi zagrane przez grupę Ene Due Rabe. Reżyserka tego teatru, Patrycja Czyżewska-Soroko, pomagała także przygotować się do Gali większości uczestników konkursu podczas warsztatów żywego słowa (21-25 lutego 2011 r.).

 

Konkurs rozpoczęła Maja Baszczak  i jej zabawna baśń „Jak to Baba Jaga zamieszkała w Piernikowej Chatce” . Maja wykorzystała do swojej prezentacji ilustracje chatek wyświetlane na ekranie z projektora.

 

Jako drugą usłyszeliśmy przygodową  wersję baśni „Dlaczego Baba Jaga zamieszkała w Piernikowej Chacie" w wykonaniu Mikołaja Zaleszczaka. Najbardziej emocjonujący fragment opowieści (walkę piekarza i rycerza) Mikołaj przedstawił wymachując dzielnie mieczem.

 

Wzruszającą historię krasnoludka Brotchiera „Skąd wiem kim jestem” Sara Nooitgedagt   opowiedziała (z towarzyszeniem podkładu muzycznego) zarówno publiczności, jak i dzieciom siedzącym na scenie.

 

Bartłomiej Chachulski  baśń „W poszukiwaniu domu” pomysłowo zilustrował prezentacją zdjęć.

 

 Słuchając baśni „Nie poddawaj się”, w wykonaniu Gabrysi Laskowskiej, mogliśmy nie tylko poznać przygody Jagody i jej dzieci, ale zobaczyć jak wyglądały magiczne  przedmioty, które Jagoda otrzymała od wieszczki.

Przerwę w konkursie wypełniły atrakcje Piernikowej Chaty. Publiczność miała nareszcie okazję skosztować łakoci przygotowanych na stole biesiadnym. O zasobność stołu naszemu Ośrodkowi pomogła zadbać Cukiernia Carolin&Simon z ul. Partyzantów we Wrocławiu.

 Drugą część konkursowych przesłuchań rozpoczął Jakub Orzech  baśnią „Dlaczego Baba Jaga zamieszkała w Piernikowej Chatce?”.

 Zaraz po nim w wykonaniu Delfiny Jakubowskiej usłyszeliśmy baśń o czarownicy, która nie tylko swoją pasją gotowania zachwyciła samego króla, ale skomponowała też przyprawę do ciasta znanego dziś wszystkim jako piernik ( „Dlaczego Baba Jaga zamieszkała w Piernikowej Chatce?”).

 

Podczas opowieści Sebastiana Bubla razem z krasnoludkiem Denisem przemierzyliśmy niemal cały świat, oglądając odwiedzane przez niego miejsca na zdjęciach.

 Zuzanna Wrabec wcieliła się w postać ze swojej baśni – błazna, który śmiechową (śmieszną?) terapią nauczył królewnę Różę śmiać się z siebie. Pomógł jej też uporać się z chorobliwym odchudzaniem się.

  

 

Paula Jochimiak  jako Czarownica w czarnej pelerynie pokazała nam zmagania swojej bohaterki z dwójką niesfornych dzieciaków i wyjaśniła przyczynę „Dlaczego Baba Jaga zamieszkała w Piernikowej Chatce?”.

 

Przerwę przeznaczoną na obrady jury zgromadzeni na sali widzowie w części wykorzystali  na oddanie swojego głosu w plebiscycie publiczności, a zaraz potem  zostali porwani w wir zabawy przez Teatr na Walizkach.

 Na wyniki II etapu konkursu wszyscy czekali z niecierpliwością.

 

 Werdykt przedstawił Marcin Pałasz w towarzystwie pozostałych jurorek, które wręczały laureatom dyplomy i nagrody. Tak się złożyło, że laureatkami wszystkich nagród stały się uczennice szkół pozawrocławskich.

 

 Pierwszą nagrodę otrzymała  Sara Nooitgedagt ze Szkoły Podstawowej w Wiszni Małej za opowiedzenie baśni „Skąd wiem kim jestem”.  Jury doceniło nie tylko bardzo ciekawą historię, ale i to, że Sara podczas opowieści potrafiła stworzyć prawdziwie magiczny nastrój umiejętnie charakteryzując głosem bohaterów, wykorzystując podkład muzyczny i możliwości jakie daje mikrofon.

 Laureatką drugiej nagrody oraz nagrody przyznanej w plebiscycie publiczności została przekonująca w roli czarownicy Paula Jochimiak  ze Szkoły Podstawowej w Kamieńcu Wrocławskim.  

  

Trzecia nagroda trafiła do rąk Zuzanny Wrabec także ze Szkoły Podstawowej w Kamieńcu Wrocławskim. Jury zwróciło uwagę nie tylko na interesująco stworzoną postać błazna, ale nagrodziło także talenty aktorskie Zuzi.

  

 Wyróżnienia otrzymali Gabrysia  Laskowska ze Szkoły Podstawowej nr 93 we Wrocławiu

 

 oraz  Jakub Orzech ze Szkoły Podstawowej w Smolcu.

 

Drugi dzień festiwalu wypełniły warsztaty literackie Marcina Pałasza dla laureatów konkursu. Tematem zajęć było słuchowisko. Najpierw uczestnicy wysłuchali słuchowiska autorstwa pana Marcina przygotowanego dla Polskiego Radia. Na tej bazie wyróżnili cechy tego rodzaju audycji oraz przygotowali plan poszczególnych scen, posługując się tekstem baśni Sary Nooitgedagt "Skąd wiem kim jestem". Następnie wspólnie ułożyli dialogi (oraz określili scenariusz dla realizatora dźwięku) do dwóch scen z tej baśni.

 Marcin Pałasz zaproponował uczestnikom zajęć, że prześle im wspólnie przygotowany tekst w formie elektronicznej. Osoby, które podejmą się samodzielnie dokończyć słuchowisko mogą odesłać gotowe prace panu Marcinowi, a on wybierze najlepszą z nich. Autor otrzyma w nagrodę książkę z autografem pisarza, a słuchowisko (po korekcie redakcyjnej pana Marcina) zostanie przesłane do Polskiego Radia. Może bedzie zrealizowane?

Ciekawe czy dzieci skorzystają z propozycji i podejmą trud nowego zadania.

Na pamiątkę spotkania z Marcinem Pałaszem uczestnicy zajęć otrzymali  jego książkę "Licencja na zakochanie". Nie zabrakło i słodkich atrakcji - podczas przerwy jako poczęstunek podany został pyszny tort "Piernikowa Chata".

Fundatorzy nagród IV Festiwalu Bajkopisarzy "Piernikowa Chata"

 

 

 

Galeria zdjęć

 

RELACJA Z PÓŁFINAŁU

 

 

 

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły