facebook

Światowid

Światowid dla...

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   Grudzień 2022   »

PWśCPSN
   1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Julianna Walker Willis Technology
Partnerzy

 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
Flamenco, tortille i Iberia. Hiszpańska fiesta - reminiscencje PDF Drukuj Email


Temat Hiszpanii podczas ostatniego Ethnos - kultury świata okazał się strzałem w dziesiątkę! Jak się okazało nie brakuje we Wrocławiu osób zainteresowanych kulturą tego kraju. Na spotkaniu z Alvaro de Prado Sanz sala galerii pękała niemal w szwach!

Alvaro de Prado Sanz pochodzi z Murcji (południowa Hiszpania) i od 10. miesięcy bierze udział w projekcie Wolontariat Europejski. W ramach swoich działań promuje kulturę Hiszpanii wśród mieszkańców Dolnego Śląska - prowadzi spotkania, warsztaty, prezentacje. W Światowidzie prezentował zdjęcia oraz filmy i opowiadał o historii i kulturze swojego kraju.

Rolę tłumaczek pełniły Kasia i Agata - wolontariuszki Stowarzyszenia Semper Avanti. Mieliśmy okazję dowiedzieć się sporo o corridzie, hiszpańskich zabytkach i święcie La Tomatina (podczas niego uczestnicy toczą bitwę na pomidory) hucznie obchodzonym w Bunol (południowa Hiszpania).

Nie zabrakło także typowo hiszpańskiego poczęstunku, na który złożyły się tortilla i lemoniada.

Hiszpańska tortilla (czyt. tortijja) to placek (rodzaj omletu z warzywami) ze smażonych pokrojonych w talarki ziemniaków i cebuli oraz jajek.

Ci, którzy nasycili się informacjami o Hiszpanii mogli spróbować potańczyć w rytmach flamenco. Warsztaty poprowadziła Agata Makowska La Rosita -  instruktorka tańca flamenco i orientu.

Agata Makowska swoją edukację taneczną doskonaliła pod kierunkiem znakomitych nauczycieli  flamenco w Madrycie i Barcelonie. Nadal kontynuuje naukę pod okiem madryckich nauczycieli ze słynnej szkoły „Amor de Dios”.

Od 2010 roku prowadzi we Wrocławiu własne STUDIO SUENOS gdzie uczy tańca. W Światowidzie na jej warsztatach nie brakowało chętnych.


Pokaz flamenco zaprezentowały uczennice Agaty Makowskiej ze Studia Suenos, a jego zwieńczeniem był taniec samej mistrzyni.


Agata Makowska zatańczyła do utworu granego przez zespół Cocotier, którego koncert był kolejnym punktem hiszpańskiego programu.

Cocotier to trio gitarowe, często jednak powiększane o  zapraszanych  muzyków. Na koncercie zagrali improwizowaną mieszankę - muzykę pełną energii i rytmu, utrzymaną w stylu z pogranicza gitary klasycznej, folku, jazzu i flamenco.

Ostatnią atrakcją HISZPAŃSKIEJ FIESTY w Światowidzie była projekcja filmu Carlosa Saury "IBERIA". Reżyser, inspirując się cyklem suit fortepianowych XIX - wiecznego kompozytora hiszpańskiego Isaaca Albéniza zatytułowanymi "Iberia", stworzył piękny, wysmakowany obraz opowiadający tańcem, muzyką, śpiewem, grą świateł i choreografią o przebogatej, nawarstwiającej się przez wieki kulturze Hiszpanii.


 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły