facebook

Światowid

Światowid dla...

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   April 2024   »

MTWTFSS
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Julianna Walker Willis Technology




Partnerzy

  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
VIA CULTURA w Światowidzie PDF Drukuj Email

 

Podczas Via Cultura w Światowidzie będzie można zobaczyć trzy spektakle w wykonaniu dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych pracujących na co dzień w Ośrodku. Zapraszamy także do udziału w warsztatach otwartych. Będą to warsztaty dla wokalistów – prowadzone przez Monikę Wiśniowską, warsztaty grafiki artystycznej Marty Lech oraz warsztaty lepienia w glinie – Wioli Ostasiewicz.

Na wszystkie proponowane wydarzenia - wstęp wolny. Na warsztaty obowiązują zapisy pod tel. 71 348 30 10 w godz. 10.00 - 18.00 (na grafikę zapisy tel.: 71 322 13 55 w godz. 17.00 – 19.00)

VIA CULTURA W ŚWIATOWIDZIE  - PROGRAM

WARSZTATY

godz. 11.00 – 15.00 WARSZTATY WOKALNE


W programie warsztatów znajdą się elementy różnych technik wokalnych (wprowadzenie); ćwiczenia pamięci muzycznej oraz zajęcia z kształcenia słuchu; praca nad umiejętnym posługiwaniem się mikrofonem; zajęcia dykcyjne i artykulacyjne, ćwiczenia rytmiczne.


Prowadząca: Monika Wiśniowska

Absolwentka Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Zbigniewa Czwojdy (wydział wokalny, klasa Marka Bałaty oraz klasa fortepianu Stefana Gąsieńca), studentka pedagogiki Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. ma na swoim koncie udział w wielu festiwalach, konkursach  oraz programach telewizyjnych (jest m.in półfinalistką Idola). Współpracowała m.in z zespołami Coffee Break (z którym nagrała debiutancką płytę) i Wbr Trio oraz Soul City (z którym dotarła do finału programu X-Factor). Nadal czynnie koncertuje.

Zajęcia w Galerii ODT  na parterze.

10.00 – 14.00  WARSZTATY GRAFIKI ARTYSTYCZNEJ


Pracownia Grafiki Artystycznej ODT Światowid zaprasza dzieci (powyżej 8 lat) oraz młodzież do udziału w otwartych warsztatach. W programie  wprowadzenie do technik graficznych oraz przygotowanie matryc drukujących i uzyskanie z nich odbitek graficznych w wybranych technikach.

W pracowni do obejrzenia także wystawa prac uczestników zajęć grafiki artystycznej

Pracownię prowadzi Marta Lech - absolwentka Wydziału Grafiki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Graficzka jest nie tylko instruktorką zajęć, ale także aktywną artystką - jej  grafiki otrzymały wiele prestiżowych nagród m.in: Northern Print Residency Prize & Clifford Chance Purchuase Prize, International Print Biennale – Print Awards 2011, Newcastle, England oraz  Honourable Mention At International Print Biennial 2010, Ourense, Spain

Zgłoszenia chętnych do udziału w warsztatach: tel.  71 322 13 55 w godz. 17.00 – 19.00

Pracownia Grafiki Artystycznej ODT Światowid ul. Szczytnicka 51 (wejście od ul Polaka) Wrocław

10.00 – 14.00 WARSZTATY LEPIENIA W GLINIE

Pracownia Ceramiczna ODT Światowid zaprasza dzieci na otwarte warsztaty. Zajęcia lepienia w glinie to dla dzieci niepowtarzalna okazja doświadczania dotykiem najróżniejszych faktur i konsystencji (każda z glin jest inna) oraz ćwiczeń manualnych w zakresie zlepiania, ugniatania, wałkowania, plaskania itp. Warsztaty te to także moment na rozwój kreatywności i poczucie  przez dziecko swojego bezpośredniego wpływu na efekt prac. Tematem zajęć będzie płaskorzeźba (z użyciem gliny szamotowej i elementów szklanych).

Pracownię prowadzi Wiola Ostasiewicz - absolwentka ASP we Wrocławiu (wydz. Ceramiki i Szkła) oraz wielu kursów pedagogicznych i terapeutycznych. W pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi używa metod stosowanych przez pedagogów związanych z KLANZĄ oraz  w szkołach waldorfskich (doceniany jest tu bardzo indywidualizm uczniów oraz zachęcanie do rozwijania samodzielności w myśleniu i działaniu).

Zgłoszenia chętnych do udziału w warsztatach tel: 71 348 30 10 w godz. 10.00-18.00

Pracownia Ceramiczna ODT Światowid ul. Sempołowskiej 54A Wrocław (sala 002; przyziemie)


SPEKTAKLE

godz. 11.00 - CZTERY MILE ZA PIEC
sala widowiskowa ODT

Sztukę „Cztery mile za piec”  Maria Kownacka napisała dla Teatru Baj – pierwszego teatru lalkowego w Polsce.  Mimo, że tekst powstał  w latach 30. XX wieku w oparciu o motywy dziecięcej poezji ludowej, okazuje się aktualny i dzisiaj. Gry, zabawy i piosenki pojawiające się w spektaklu są w dalszym ciągu atrakcyjne dla dzieci (np. "Ojciec Wirgiliusz" czy "Jaworowi ludzie").

Motyw  przewodni przedstawienia (poszukiwanie zaginionej lalki) jest elementem spinającym luźno związane ze sobą sceny, a tytułowy piec  - symbol ciepła, bezpieczeństwa i snucia opowieści, pretekstem do przeniesienia się w świat fantazji i wyobraźni.Sztuka należy już do klasyki teatru lalkowego,  a zespół po raz pierwszy na scenie ma do czynienia z animacją lalek. To ich nowe aktorskie zadanie! Specjalnie do spektaklu aktorki uszyły szmaciane lalki, które dodają przedstawieniu wiele uroku.

ENE DUE RABE (grupa 9-10 lat) Zespół wielokrotnie uczestniczył w przeglądach i festiwalach teatralnych. Otrzymał m.in. I nagrodę za spektakl „Brzydkie Kaczątko” na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatralnym „Dziatwa” w Łodzi (2010r.) i I nagrodę za  „Pchłę Szachrajkę” na przeglądzie teatralnym Bom-bel w Siechnicach. Spektakl ten został także  wyróżniony prezentacją na gali Wrocławskiego Przeglądu Teatrów Szkolnych „ Zielona Gęś”. (2011 r.)

Teatr Ene Due Rabe; CZTERY MILE ZA PIEC; na motywach sztuki Marii Kownackiej; reżyseria Patrycja Czyżewska  Soroko; opracowanie muzyczne Urszula Latuszek; kukły: Michał Wiśniewski; gałgankowe lale: zespół

godz. 12.00 – ŚPIĄCA KRÓLEWNA

sala widowiskowa ODT

Śpiąca królewna to oczywiście znany temat - historia o królewnie, kołowrotku i stuletnim śnie, ale dla zespołu spektakl ten stał się ważny z kilku względów. Po pierwsze tekst – kanwą widowiska jest wersja „Śpiącej królewny” w interpretacji Karoliny Kowal – jednej z uczestniczek grupy. Po drugie samodzielność - przedstawienie w dużym stopniu ma charakter autorski. Grupa chciała pokazać w nim swoje myślenie o teatrze, którego nauczyła się podczas wieloletniej wspólnej pracy w zespole. Po trzecie humor -  temat klasycznej baśni ujęty tu poprzez szukanie motywów komediowych stał się jedynie pretekstem do zabawy w teatr. Bo  bycie na scenie to przede wszystkim  wielka frajda!

Teatr ENE, DUE, PLUS to już nastolatki, dla których teatr stał się prawdziwym hobby, a nie wyłącznie miłą formą spędzania wolnego czasu. Pracują ze sobą od wielu lat, podejmując w swoich spektaklach zarówno tematy poważne, jak i lżejsze. Zespół wielokrotnie uczestniczył w przeglądach i festiwalach teatralnych, otrzymując wyróżnienia i nagrody. Występował m.in. podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych  „Dziatwa” w Łodzi, Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek”  oraz Ogólnopolskiego Forum Teatrów Dziecięcych „Miniatury” w Opolu.

Teatr Ene Due Plus; ŚPIĄCA KRÓLEWNA; autor: Karolina Kowal; scenariusz: zespół; reżyseria Patrycja Czyżewska Soroko; opracowanie muzyczne : Urszula Latuszek


godz. 18.00 – STACJA 6
sala widowiskowa ODT

”Stacja 6” Teatru S-Tworzywo to spektakl, który powstał po wielomiesięcznej pracy zespołu metodą improwizacji teatralnej. Metoda ta pozwoliła aktorom na poznanie siebie, swoich możliwości psychofizycznych oraz na całkowite oddanie się w ręce przedmiotu. Pierwszym punktem wyjścia do konstrukcji spektaklu był stół, ale w trakcie pracy został zamieniony na prostokątną bryłę (kubik).  Praca z przedmiotem stała się pretekstem do wypowiedzi na tematy władzy oraz walki o wolność i godność człowieka w warunkach ekstremalnych.

Teatr S-Tworzywo prezentował Stację 6 podczas XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego  "Garderoba Białołęki" w Warszawie (2012 r.) oraz podczas XII Festiwalu "Galimatias" w Teresinie i 40. Wadowickich Spotkaniach Teatralnych („Zgraja” 2013 r.)

Teatr S-Tworzywo; "Stacja 6"; scenariusz i reżyseria: Elwira Szwedo-Mazurkiewicz; muzyka: Natalia Rolak

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły