facebook

Światowid

Światowid dla...

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   April 2024   »

MTWTFSS
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Julianna Walker Willis Technology




Partnerzy

  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
Orientalne fuzje taneczne PDF Drukuj Email

 

Taniec orientalny w dużej mierze polega na improwizacji, to pozwala tancerkom w pełni  wyrazić emocje.

Jego charakterystyczne elementy (jak delikatne gesty rąk, ósemki i koła oraz akcenty bioder, drżenie brzucha lub biustu) można także interesująco łączyć z innymi stylami tańca, tworząc oryginalne fuzje. Właśnie takie połączenia stały się tematem głównym VI Szczypty Orientu, podczas której zobaczyliśmy mix tańca brzucha z elementami baletowymi, tangiem, jazzem czy tańcami etnicznymi.

Taniec klasyczny wywodzi się z  renesansowych maskarad karnawałowych popularnych we Włoszech, które przerodziły się w widowiska dworskie, złożone z recytacji, śpiewu, muzyki, pantomimy i tańca. Z czasem taniec ten stał się osobną dziedziną sztuki, a jego zasady zostały skodyfikowane (na pocz. XIX wieku uczynił to Carlo Blasis, tworząc system dokładnie opracowanych ruchów ciała, oznaczonych terminologią francuską).

Dziś klasyczne pas (kroki) z powodzeniem łączy się także z innymi stylami tańca, a próbkę kombinacji klasyki i tańca orientalnego zaprezentowała Agnieszka.

Tango pochodzi z Argentyny oraz Urugwaju, ale jego korzeni należy szukać w tradycji  hiszpańskiej habanery i flamenco, przeszczepionych na grunt Ameryki Południowej i zmieszanych z "candombe", którą tańczyli i śpiewali na ulicznych paradach afrykańscy niewolnicy.

Obecnie istnieje wiele jego odmian, a oriental tango, czyli fuzję tańca arabskiego z tangiem zaprezentowała Mahtab.

Figury w tańcu arabskim są na tyle uniwersalne, że można go łatwo połączyć nawet z bardzo nowoczesnymi tańcami. Marta, w fuzji tańca orientalnego z jazz’em, pokazała jak może wyglądać tego typu mix dwóch zupełnie innych stylów tańca oraz dwóch różnych kultur.

Muzyka klasyczna także może być inspiracją interesującej choreografii – w swoim występie Anna zaprezentowała fuzję muzyki klasycznej z orientem. Znajome melodie, przeplatały się tu z egzotycznymi rytmami, przynosząc czasem nieco zaskakujący efekt. 

Tribal (ang. plemienny) jest połączeniem tańca orientalnego i tańców etnicznych. Od klasycznego tańca brzucha, który jest bardziej delikatny i kokieteryjny, odróżnia go przede wszystkim mocna postawa, zdecydowane gesty, rodzaj muzyki, jak również stroje – mniej orientalne w stonowanych kolorach. Swoją szczególną formą ekspresyjnej i nieco teatralnej kreacji styl ten zafascynował Kalinę.

Pokaz wypełniły także choreografie w wykonaniu wszystkich uczestniczek. Impreza miała charakter charytatywny - wolontariusze z Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci zbierali dobrowolne wpłaty na rzecz podopiecznych fundacji.

VI Szczypta Orientu 14 czerwca 2014 r.

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły