facebook

Światowid

Światowid dla...

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   Grudzień 2022   »

PWśCPSN
   1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Julianna Walker Willis Technology
Partnerzy

 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
W rytmie tanga PDF Drukuj Email


Nowy sezon z muzyką klasyczną w Światowidzie
w rytmach argentyńskiego tanga zainauguruje kwartet Angelus. Zespół od początku istnienia (2002 r.) jest związany przede wszystkim z Opolszczyzną i Filharmonią Opolską.  I choć przez minione  lata zmieniał się jego skład osobowy, to  grupa nadal z sukcesami koncertuje w całej Polsce.

Różnorodność wykonywanych utworów umożliwia Angelusowi  uświetnianie różnego rodzaju imprez, których  w dorobku mają wiele. Ich muzyka zawsze spotykała się z uznaniem i  ogromnym zadowoleniem słuchaczy.


By wzbogacać swoją barwę i brzmienie kwartet współpracuje także z innymi muzykami – na koncercie w ODT Światowid z repertuarem utworów Astora Piazzolli wystąpią wspólnie z akordeonistką - Olgą Strelĉ


Kwartet Angelus:
Ewa Andruszkiewicz  - I skrzypce
Agata Wacowska-Marsac  II skrzypce
Sabina Sułkowska-Uronek  altówka
Mirosław Makowski  - wiolonczela

oraz gościnnie Olga Strelĉ

- akordeon

w programie: TANGO ARGENTINO

A.Piazzolla  LIBERTANGO
A.Piazzolla  TZIGANE TANGO
A.Piazzolla  SOLEDAD
J.Gade  JALOUSIE
A.Piazzolla  S.V.P.
A.Piazzolla  FIEVRE
G.Rodriguez  LA CUMPARSITA
A.Piazzolla  OBLIVION
A.Piazzolla  RIO SENA
C.Gardel  POR UNA CABEZA
A.Piazzolla  PREPARENCE
A.Piazzolla  MILONGA DEL ANGEL
A.Piazzolla  LA MUERTE DEL ANGEL
M.Mores  EL TANGO DE ROXANNE
A.Piazzolla ADIOS NONINO

EWA ANDRUSZKIEWICZ  ukończyła Akademię Muzyczną im. I.Paderewskiego w Poznaniu (w klasie prof. J. Kaliszewskiej), Hochschule für Musik und Dasrstellende Kunst Heidelberg-Mannheim (w klasie solowej prof. W.Wiłkomirskiej) oraz  Johannes Gutenberg - Universität Mainz (w solowej klasie prof. Anne Shih). Była stypendystką wielu międzynarodowych kursów muzycznych w Polsce i Niemczech. Jako solistka i koncertmistrz Heidelberger Kammerorchester i Kammerorchester aus Köln, odbywała wielokrotnie trasy koncertowe po niemal wszystkich krajach Europy. Z pasją zajmuje się kameralistyką, współpracowała z wybitnymi pianistami ( jak m. in. Maria Szwajger – Kułakowska, czy Andreas Sorg), występując z recitalami  na Festiwalach muzycznych.  Współpracowała z wieloma Orkiestrami Symfonicznymi, koncertując w Europie, USA i Ameryce Południowej. Grała z uczniem A. Piazzolli  Carlosem Buono oraz organizowała koncerty łączące sztukę malarstwa, muzyki, tańca i aktorstwa. Otrzymała honorową odznaką za zasługi dla Województwa Opolskiego (2012 r.). Obecnie  jest koncertmistrzem Filharmonii Opolskiej i gościnnym koncertmistrzem Philharmonisches Kammerorchester Wernigerode/ Niemcy oraz pedagogiem PSM w Opolu.

AGATA WACOWSKA MARSAC jest absolwentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Studiowała w klasie skrzypiec profesor Ireny Żarnowskiej. Jest współzałożycielka kwartetu "Angelus", z którym koncertuje od początku jego istnienia. Ma za sobą liczne koncerty kameralne. Obecnie od wielu lat związana jest z orkiestrą symfoniczna i kameralną Filharmonii Opolskiej. Jako muzyk tejże orkiestry brała udział  w licznych tournee w kraju i za granica, a także w nagraniach.

SABINA SUŁKOWSKA URONEK  jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi, studiowała pod kierunkiem Jolanty Kukuły-Kopczyńskiej w klasie altówki. Ma za sobą koncerty solowe i wiele koncertów kameralnych m. in. z kwartetem "Angelus", którego jest współzałożycielką. Od 15 lat związana na co dzień z orkiestra symfoniczną i kameralna Opolskiej Filharmonii intensywnie uczestniczy w jej życiu.

MIROSŁAW MAKOWSKI  ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach (w klasie profesora Pawła Głombika). Edukację kontynuował w Scuola Superiore di Musica da Camera del Trio w Trieście oraz Hochschule für Musik Und Darstellende Kunst w Wiedniu. Brał udział w kursach mistrzowskich, które prowadzili: I. Stern, J. Laredo, Yo-Yo Ma, W. Pleeth, T. Tsutsumi, H.E.Deckert, Y. Bronfman, E. Ax, P. Frank, La Salle Quartett. Jest laureatem konkursów w Katowicach, Chorzowie i Gdańsku. Był wykładowcą Akademii Muzycznej w Katowicach, członkiem Kwartetu Śląskiego i Trio im. Lutosławskiego, koncertmistrzem Polskiej Filharmonii Kameralnej i Orquestra do Norte w Portugalii. Nagrywał dla firmy Muza, Polskiego Radia, SFB, ORF, 3SAT, Radia Greckiego, Telewizji Polskiej i Izraelskiej. Koncertował jako solista i kameralista w kraju i za granicą. Obecnie jest koncertmistrzem grupy wiolonczel Filharmonii Opolskiej.

OLGA STRELĈ

ukończyła Liceum Muzyczne w Omsku (Rosja), Konserwatorium Muzyczne w Wilnie (Litwa) oraz Akademię Muzyczną we Wrocławiu (dyrygentura symfoniczna i teoria muzyki). Doskonaliła swoje umiejętności w zakresie gry na akordeonie na Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej w Białymstoku (1989) i Olsztynie (1990). Jest laureatką licznych konkursów muzycznych m.in. Konkursu Akordeonowego Syberii i Dalekiego Wschodu w Nowosybirsku (II miejsce), Miedzynarodowego Konkursu w Wilnie ( I miejsce). Ponadto stale prowadzi działalność koncertową jako solistka i kameralistka.Występowała m.in. z orkiestrą Filharmonii Opolskiej oraz z orkiestrą kameralną Sotto voce.Współpracuje z Kwartetem Angelus.

Koncert w ramach cyklu Światowid Klasycznie 
20 października 2015 r. godz. 18.30

bilety 8 zł/ dostępne na Biletin.pl
bilety 5 zł/ dostępne w sekretariacie Ośrodka za okazaniem karty seniora

UWAGA:

Wszelkie zniżki (URBANCARD Premium, karta seniora) obowiązują tylko przy płatności gotówką w sekretariacie ODT Światowid.

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły