facebook

Światowid

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   Grudzień 2022   »

PWśCPSN
   1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Julianna Willis Technology
Partnerzy

 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
Po drugiej stronie harfy PDF Drukuj Email

 


W ramach majowego cyklu Światowid Klasycznie zapraszamy na muzyczną  podróż po Krainie Czarów, która znajduje się po drugiej stronie... harfy. Doświadczeni przewodnicy przeprowadzą słuchaczy przez świat dźwięków, począwszy od Renesansu i muzyki dawnej, przez celtyckie brzmienia prosto z Irlandii, aż do współczesnych kompozycji z gatunku muzyki filmowej i popularnej.Wystąpią: Jadwiga Tomczyńska - harfa, śpiew i Maksymilian Ambroziak - gitara, gitara basowa, śpiew.

Ona – eteryczna harfistka, zmysłowa i czarująca, on- buntownik, rock n'rollowiec, chłopak z gitarą. Dwa światy i dwa skrajne style muzyczne łączą się w ich wspólnych dźwiękach w niezwykły sposób, tworząc muzyczną mieszankę wybuchową. Świetnie czują się na scenie, doskonale się uzupełniają i rozumieją się bez słów. Nic w tym dziwnego - ich wspólny język to nie tylko muzyka. Prywatnie jako żona i mąż są rodzicami 10 miesięcznego Remka.

Jadwiga jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na kierunku Muzykoterapia. Na harfie gra od 11 roku życia, a śpiewa od najmłodszych lat. Na profesjonalnej scenie debiutowała już jako dziecko, śpiewając podczas XXI Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Na swoim koncie ma już ponad 20 lat działalności artystycznej i tysiące koncertów w kraju, i za granicą. Udowadnia na nich, że na harfie można grać nie tylko muzykę klasyczną, ale także jazz, pop, a nawet muzykę klubową. W 2010 i 2012 roku występowała podczas Świdnickich Nocy Jazzowych. Uczestniczyła w międzynarodowych projektach muzycznych, takich jak koncert „Anioły Europy” z udziałem największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, „wprowadzający” Polskę do Unii Europejskiej oraz współpracowała z Polsko-Niemiecką Młodą Filharmonią Dolny Śląsk. Wielokrotnie brała udział w projektach Piotra Rubika, w ramach których uczestniczyła m. in. w festiwalu Top Trendy w Sopocie. Występowała także na koncertach charytatywnych na rzecz podopiecznych Fundacji "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci" oraz Dolnośląskiego Centrum Psychoonkologii i Rehabilitacji w Filharmonii Wrocławskiej i w Teatrze Muzycznym Capitol.

Maksymilian jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i muzycznym samoukiem. Pierwsze muzyczne kroki stawiał w liceum w Kutnie, skąd pochodzi, jednak dopiero we Wrocławiu jego kariera muzyczna nabrała tempa. Współpracował z takimi artystami jak: Włodzimierz Krakus (ex T. Nalepa), Kazimierz Cwynar, Alek Mrożek (Porter Band, Stalowy Bagaż), Ireneusz Nowacki (Recydywa), Jacek Krzaklewski (Perfect, Wanda i Banda). Udziela się w wielu zespołach z gatunków blues, rock i folk na wrocławskiej scenie muzycznej. Jest założycielem countrowej grupy Kefiry, do sukcesów której należą m.in. wyróżnienie na Grechuta Festiwal 2013 za własne aranżacje utworów "Gaj" i "Dni, których nie znamy", oraz występ w 7 edycji programu Must Be The Music.

Światowid Klasycznie/ Po drugiej stronie harfy
10 maja 2016 godz. 18.30

bilety: 8 zł/ dostępne na Biletin.pl

bilety: 5 zł/ dostępne za okazaniem Karty Seniora w Sekretariacie Ośrodka

UWAGA:

Wszelkie zniżki (URBANCARD Premium, karta seniora) obowiązują tylko przy płatności gotówką w sekretariacie ODT Światowid.

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły