facebook

Światowid

Światowid dla...

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   Czerwiec 2023   »

PWśCPSN
   1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Julianna Walker Willis Technology
Partnerzy

 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
Pracownia Artystyczno - Edukacyjna PDF Drukuj Email

 

zajęcia dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej

prowadzący: 
Michał Wiśniewski
Julia Młyńska
Anna Roczyna

wielkość grupy: do 30 osób

opłaty: 230 zł/m-c;

terminy realizacji:
Pracownia czynna jest od września do czerwca w dni powszednie w godzinach: 7:00 – 17:00. Podczas ferii i wakacji działa wg odrębnego ustalonego harmonogramu.

Ideą powstania Pracowni jest organizacja czasu dziecka w godzinach pozalekcyjnych. Pełni ona funkcję miejsca koordynującego działania twórcze Instruktorzy dbają o to, by dziecko mogło zarówno odpocząć po szkole, pobawić się, ale również odrobić lekcje oraz rozwijać się artystycznie. Służą temu zajęcia tematyczne prowadzone w Pracowni, jak i dodatkowe ścieżki artystyczne – zajęcia z plastyki, ceramiki, tańca, teatru.

Dzieci są także współtwórcami regulaminu oraz programu zajęć Pracowni – ustalają wspólnie obowiązujące zasady postępowania, realizują się m.in. w zainspirowanych przez siebie kącikach zainteresowań, mogą korzystać z zasobów biblioteki (księgozbiór; Internet).

Pracownia aktywnie uczestniczy w działaniach Ośrodka – m.in. jest animatorem zajęć rekreacyjnych podczas ferii zimowych i wakacji.

Ferie 2017! Trwają zapisy na zajęcia!

Zima z Pracownią Artystyczno-Edukacyjną

Palcem po mapie/ warsztaty animacji filmowej

Kanał You Tube Pracowni Artystyczno-Edukacyjnej
Zapraszamy do obejrzenia filmowych relacji z zajęć i filmików animowanych stworzonych przez dzieci

Zasady rekrutacji.

Palcem po mapie - program pracy na rok 2016/2017

Program "Palcem po mapie" otrzymał dofinansowanie w ramach ministerialnego programu Rozwój infrastruktury kultury/ Infrastruktura domów kultury ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W ramach tego dofinansowania został zakupiony sprzęt umożliwiający edukację w bloku filmowo-fotograficznym tj.: program do tworzenia animacji poklatkowej, projektor multimedialny, komputer stacjonarny, aparaty fotograficzne (wraz z niezbędnymi dodatkami), system oświetleniowy, ekran, blaty podświetlane. Zakup sprzętu umożliwi stworzenie profesjonalnego stanowiska do tworzenia filmów animowanych oraz uatrakcyjni planowany blok fotograficzny.

Prowadzący

Michał Wiśniewski
Absolwent Dolnośląskiej Szkoły Wyższej Edukacji Towarzystwa Wiedzy Powszechnej we Wrocławiu, gdzie na wydziale pedagogiki ukończył specjalność Edukacja Artystyczna – Współczesne Sztuki Wizualizacji. Następnie ukończył studia dziennikarskie drugiego stopnia o specjalizacji Kultura i Media, co pozwoliło mu poszerzyć wiedzę z zakresu m.in. sztuk wizualnych. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Doświadczenie zawodowe zdobył pracując między innymi w Regionalnym Ośrodku Edukacji jako nauczyciel Technik Multimedialnych oraz Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy jako nauczyciel Fotografii. Od wielu lat prowadzi warsztaty plastyczne, warsztaty komiksu, rysunku i rzeźby dla dzieci w różnym wieku w ODT Światowid w ramach działalności Pracowni Artystyczno-Edukacyjnej. Swoją pasję, film animowany, realizuje prowadząc warsztaty filmowe „zarażając” tym samym swoich podopiecznych. Filmy animowane tworzone w Pracowni pod jego opieką artystyczną, były niejednokrotnie nagradzane przez kapitułę Ogólnopolskiego, a potem Międzynarodowego Przeglądu Dziecięcych Filmów Animowanych halo echo. Doświadczenie w tym zakresie zdobywał współpracując m. in. z takimi twórcami jak Aniela Lubieniecka czy Julian Zawisza.

Julia Młyńska
Absolwentka Kolegium Nauczycielskiego Języka Polskiego we Wrocławiu – specjalność oligofrenopedagogika, absolwentka Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Edukacji we Wrocławiu na wydziale pedagogiki specjalność doradztwo zawodowe. Współpracowała przy projektach organizowanych przez Stowarzyszenie Media i Kultura z Wrocławia oraz koordynowała projekt Coolturalne Wędrowanie prowadzony przez ODT Światowid dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i z dysfunkcjami psychicznymi w ramach ministerialnego programu Kultura Dostępna. Autorka scenariuszy zajęć dla dzieci w Pracowni Małego Artysty „Pociąg do bajeczki” we Wrocławiu. Od wielu lat jako instruktor zajęć plastycznych związana jest z Pracownią Artystyczno-Edukacyjną ODT Światowid.

Anna Roczyna
Absolwentka studiów I stopnia na wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej wrocławskiej Akademii Muzycznej. Obecnie kontynuuje edukację na ww. uczelni. Brała aktywny udział w życiu uczelni: w zajęciach kół naukowych oraz różnorodnych zespołów studenckich. jak i w konferencjach naukowych (m.in.: „Muzyka, plastyka i teatr w edukacji artystycznej dzieci i młodzieży"). Odbyła liczne praktyki z dziećmi i młodzieżą na wszystkich szczeblach edukacji. Jej pasją jest umuzykalnianie dzieci oraz synkretyzm sztuk. Na początku sezonu 2016/2017 dołączyła do zespołu Pracowni Artystyczno-Edukacyjnej i prowadzi zajęcia muzyczne. W swojej pracy wykorzystuje różne instrumenty i nie zaprzestaje poszukiwać nowych metod rozwoju dzieci.

 

Z życia Pracowni

sezon 2015/2016

Lato z Pracownią Artystyczno-Edukacyjną 2016/ Program

Halo echo 2016 - relacja z udziału w festiwalu

FERIE W PRACOWNI ARTYSTYCZNO-EDUKACYJNEJ 2016 - relacja z zajęć


ferie: 1-5 lutego 2016/ warsztaty teatralne i kostiumograficznem gry i zabawy

sezon 2014/15

 

 

 

W sezonie 2014/2015 w Pracowni realizowane były m.in. zajęcia z animacji filmowej. Filmy powstałe podczas tych zajęć zostały zgłoszone na konkurs w ramach ogólnopolskiego festiwalu "halo echo". Szczegóły: festiwal "halo echo" 2015

 

 

 

Co słychać w Pracowni Artystyczno-Edukacyjnej? Ostatnio sporo jazzu..., a konkretnie "Lot Trzmiela"  :-). (w filmie jako ścieżka dźwiękowa udanie wykorzystany został utwór grupy WidziMiSie!)

 

Zakończenie sezonu 2013/2014

ŚWIATOWIDÓWKA - miesięcznik wydawany przez dzieci

Wystawa W krzywym zwierciadle/ kwiecień 2014

Wystawa Fotoobrazy/ styczeń 2014

 

{gallery}pracownia/Przygotowania_do_Przygotowania do wystawy Kosmos 2012wystawy_KOSMOS/{/gallery}


Mikołajkowy przekładaniec 9 grudnia 2011 r.

Dzieci z Pracowni Artystyczno- Edukacyjnej brały udział w pokazach jogi dance, etiud teatralnych oraz w przygotowaniu kiermaszu świątecznego

 

"Lato w mieście" 2010 r.

Z życia pracowni 2010/2011

Z życia pracowni 2009/2010

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły