facebook

Światowid

Światowid dla...

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   Grudzień 2022   »

PWśCPSN
   1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Julianna Walker Willis Technology
Partnerzy

 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
Z harfą przez wieki PDF Drukuj Email

 

Usłyszymy zarówno najbardziej znane utwory pisane na harfę jak:  "Dwie gitary" - Lindy Wood, "Toccatę (Sabre Dance)" - Susan McDonald czy "Come Again" Johna Dowlanda oraz przeboje muzyki filmowo-rozrywkowej. Wśród nich np. temat z "Pięknej i bestii", "Hallelujah" Cohena czy"May it be" Enya.

Wystąpi: Jadwiga Tomczyńska

 

Jadwiga Tomczyńska - harfistka oraz wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Wykształcona w nurcie muzyki klasycznej, swoje umiejętności rozwija jednak w ramach różnych gatunków muzycznych. Dzięki realizowanym projektom miała możliwość zdobyć różnorodne doświadczenia - jak choćby wydanie pierwszych albumów, na których znalazły się również jej autorskie kompozycje.

Na swoim koncie ma uczestnictwo w międzynarodowych projektach muzycznych, takich jak koncert „Anioły Europy” z udziałem największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, czy współpraca z Polsko-Niemiecką Młodą Filharmonią Dolny Śląsk. Wielokrotnie brała udział w projektach Piotra Rubika, w ramach których uczestniczyła m.in. w festiwalu Top Trendy w Sopocie. Brała także udział w krajowych oraz międzynarodowych kursach muzycznych, prowadzonych m.in. przez Elżbietę Zapendowską, Katarzynę Groniec, Grażynę Łobaszewską, Elżbietę Szmyt.

O tym, że na harfie można grać nie tylko muzykę klasyczną, Jadwiga Tomczyńska przekonywała m.in. w 2010 i 2012 roku, wykonując cykl koncertów podczas Świdnickich Nocy Jazzowych, a także podczas gościnnych występów w klubach muzycznych, stanowiących oryginalne połączenie dźwięków harfy ze współczesną muzyką dance i house. Jej praca, podejmująca tematykę muzykoterapii, została nagrodzona na X edycji konkursu naukowego "Wrocławska Magnolia". Oprócz zamiłowania do muzyki odbywa także liczne podróże, z których niejednokrotnie przywodzi nowe inspiracje.

27 września 2013 r. godz. 18.00, wstęp 8 zł

Galeria ODT (parter)
koncert z cyklu: ŚWIATOWID KLASYCZNIE

szczypta historii

Harfę znamy od najdawniejszych wieków, używana była w najstarszych cywilizacjach - np  w Mezopotamii, w słynnym Ur odkryto resztki lir i harf z połowy trzeciego tysiąclecia p.n.e.! Na harfie grywali także Sumerowie, czy Asyryjczycy i właśnie ze Środkowego Wschodu instrument trafił do Europy. W czasach przedchrześcijańskich rozpowszechniony został na terenach Grecji i Galii.

W dawnych wiekach dźwięk harfy zarezerwowany był dla możnowładców, a pozycja harfisty na królewskich dworach zwykle lokowała się wysoko. Harfa niezwykle mocno wpisała się w kulturę Irlandii - stała się jej symbolem, figuruje w herbie tego kraju.

Stałe miejsce w orkiestrach harfa zawdzięcza partyturom Hektora Berlioza oraz Ryszarda Wagnera, a popularność -  królowej Francji - Marii Antoninie Austriaczce, która była utalentowaną harfistką.

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły